"Qafqaz Hotels & Resorts" hotellər şəbəkəsinin baş aşpazı Avstriyanın Vyana Modul Universiteti tələbələrinə ustad dərsləri keçmişdir.
Martın 13-ü Avtsriyanın Vyana Modul universiteti tələbələrinə Azərbaycan Respublikası Dövlət Turizm Agentliyi və Avstriyanın Vyana Modul Universitetinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan kulinariyasında xüsusi yerə məxsus olan plovların hazırlanması üzrə ustad dərsləri keçilmişdir.
Proqram çərçivəsində ölkənin ilk milli beş ulduzlu hotel şəbəkəsi olan "Qafqaz Hotels & Resorts"-un baş aşpazı Rasim Nəcəfov milli mətbəximizin baş tacı olan "Şah plov" da daxil olmaqla, müxtəlif növ plovların bişirilməsi ilə bağlı əsas məqamları və praktiki bilikləri tələbələrlə bölüşmüşdür. Zəngin milli kulinariyamızın tanıdılması məqsədilə baş tutan təşəbbüsün nəticəsi kimi Azərbaycan mətbəxinin inciləri haqqında geniş məlumat verildi, praktiki təlim təşkil edildi və tələbələrlə fikir mübadiləsi aparıldı.
Proqram Avtriyanın qabaqcıl turizm mərkəzlərindən olan Vyana Modul Universitetinin tələbələrinə Azərbaycan plovları haqqında geniş məlumat almağa və ölkəmizin zəngin mədəni irsinin yadigarı olan milli yeməklərlə yaxından tanış olmağa şərait yaratdı.
"Gabala Hospitality Group" şirkəti ölkənin ən böyük turizm menecmenti şirkətlərindən biridir. Şirkətin portfelinə "Tufandağ Qış-Yay Turizm İstirahət Kompleksi", ilk milli beş ulduzlu hotellər şəbəkəsi olan "Qafqaz Hotels&Resorts", "Gabaland" Əyləncə Parkı, peşəkar atıcılıq mərkəzi olan "Qəbələ Atıcılıq Klubu" və ölkədə ilk və tək raftinq mərkəzi olan "Rafting Gabala" aiddir.

The head chef of the "Qafqaz Hotels & Resorts" hotel chain conducted master classes for students at Vienna Modul University in Austria
The head chef of the "Qafqaz Hotels & Resorts" hotel chain conducted master classes for students at Vienna Modul University in Austria.
On March 13, students at Vienna Modul University in Austria participated in master classes focusing on the preparation of pilaf, a cherished dish in Azerbaijani cuisine. This event was organized by the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan in collaboration with Vienna Modul University.
As part of the program, Rasim Najafov, head chef of Azerbaijan's pioneering five-star hotel chain, "Qafqaz Hotels & Resorts," shared his expertise with students, providing insights and practical knowledge on various types of pilaf, including the renowned "Shah Plov," which holds a special place in our national cuisine. The initiative aimed to showcase the richness of Azerbaijani culinary heritage, offering extensive information, practical training sessions, and opportunities for idea exchange with the students.
This program allowed students from Vienna Modul University, a leading hub for tourism education in Austria, to gain comprehensive knowledge about Azerbaijani pilafs and familiarize themselves with our national dishes, which serve as a testament to our country's cultural richness.